معرفی املاک خاص در داخل و خارج از ایران

دانستنی ‌های املاک

به نام یگانه معمار هستی

صنعت املاک در تمام کشورهای دنیا ، از جمله کشور ایران ، جزء قطب های بزرگ تجارت محسوب می شود.تجارت در حوزه املاک به سبب جذابیت و امنیت سرمایه ، طرفداران زیادی را به سوی خود جذب کرده استبه طوریکه سرمایه گذاری در این صنف یک تجارت جهانی محسوب می شود.

با ورود فناوری اطلاعات و توسعه اپلیکیشن ها ، اصناف و صنایع مختف دچار تغییرات و تحولات اساسی در کسب و کارها شده اند ؛ در این میان صنف مشاورین املاک نیز در سال های اخیر از این تغییرات بی بهره نبوده و دستخوش تحولاتی شده است.

همگام شدن تجارت املاک با تکنولوژی و استفاده از فناوری روز دنیا علاوه بر کاهش هزینه ها ، افق تازه ای در این صنعت ایجاد نموده است . تکنولوژی شبکه های اجتماعی ، تحرک و پویای بیشتری را در تجارت املاکایجاد نموده است . مشاوران و مشتریان در هر زمانی می توانند به واسطه وجود شبکه های اجتماعی با یکدیگر ارتباط و تعامل برقرارکنند . در واقع این تکنولوژی امکان به اشتراک گذاری سریع اطلاعات را فراهم کرده است ؛ همچنین فناوری اطلاعات تمام محدودیت های جغرافیایی را از بین می برد و دامنه ارتباطات را در حد کل جهان گسترش می دهد.

دانستنی ‌های املاک

نمای خارجی ساختمان

به منظر بیرونی یک سازه یا ساختمان نما گفته می شود. نما مهم ترین بخش در طراحی یک ساختمان به شمار می رود چرا که چارچوب کلی یک سازه را مشخص می کند. در ادامه مطلب، همه آنچه که لازم است درباره نمای خارجی یک ساختمان بدانید، در اینجا گردآوری شده است.

7 عنصر دخیل در طراحی داخلی

وقتی در مورد طراحی داخلی فکر می‌کنید، کلماتی مانند خلاقیت و استعداد بلافاصله به ذهن متبادر می‌شود اما بسیاری از این تعجب می‌کنند که یک مرتبه‌ی علمی وجود دارد. طراحان داخلی حرفه ای معمولاً بر اساس اصول خاص طراحی داخلی ، مجموعه‌ای از "قوانین" غیر رسمی را دنبال می‌کنند. این عناصر طراحی داخلی شامل فضا، خط، فرم‌ها، نور، رنگ، بافت و الگو است؛ و همچنین متعادل نگه داشتن آنها، کلید ایجاد یک فضای داخلی زیباشناختی است.

خرید و اجاره ملک تجاری

چگونه یک ملک تجاری خریداری کنیم؟ هنگام خرید به چه مواردی باید دقت داشته باشیم؟ چه میزان تناسب موقعیت مکانی ملک تجاری با تجارت مورد نظر در رشد و پیشرفت آن تأثیرگذار است؟ تفاوت‌های میان خرید ملک تجاری و مسکونی در چه قسمت‌هایی می‌باشد؟ در اینجا چند واقعیت سریع وجود دارد که باید هنگام خرید اولین ساختمان تجاری خود، در نظر بگیرید.

معماری داخلی چیست؟

معماری داخلی، طراحی فضای داخل مرزهای هر ساختمان است. فرایندی است که در آن بخش داخلی هر ساختمان با توجه به همه جنبه‌های انسانی و استفاده از فضاها، توسط معماران طراحی می‌شود.

انواع سبک معماری ایرانی

سبک‌ معماری، معماری را از لحاظ استفاده از فرم‌ها، تکنیک‌ها، مواد دوره زمانی، منطقه و سایر مواردتأثیرگذار دسته‌بندی می‌کند. در واقع سبک معماری نوعی جنبش زمانه است. گاه این جنبش ها با هم تداخل زمانی دارند،گاهی همپوشانی زمانی و گاهی کاملا جدا و منحصر به فرد هستند.

بیشتر ...