معرفی املاک خاص در داخل و خارج از ایران

دانستنی ‌های املاک

به نام یگانه معمار هستی

صنعت املاک در تمام کشورهای دنیا ، از جمله کشور ایران ، جزء قطب های بزرگ تجارت محسوب می شود.تجارت در حوزه املاک به سبب جذابیت و امنیت سرمایه ، طرفداران زیادی را به سوی خود جذب کرده استبه طوریکه سرمایه گذاری در این صنف یک تجارت جهانی محسوب می شود.

با ورود فناوری اطلاعات و توسعه اپلیکیشن ها ، اصناف و صنایع مختف دچار تغییرات و تحولات اساسی در کسب و کارها شده اند ؛ در این میان صنف مشاورین املاک نیز در سال های اخیر از این تغییرات بی بهره نبوده و دستخوش تحولاتی شده است.

همگام شدن تجارت املاک با تکنولوژی و استفاده از فناوری روز دنیا علاوه بر کاهش هزینه ها ، افق تازه ای در این صنعت ایجاد نموده است . تکنولوژی شبکه های اجتماعی ، تحرک و پویای بیشتری را در تجارت املاکایجاد نموده است . مشاوران و مشتریان در هر زمانی می توانند به واسطه وجود شبکه های اجتماعی با یکدیگر ارتباط و تعامل برقرارکنند . در واقع این تکنولوژی امکان به اشتراک گذاری سریع اطلاعات را فراهم کرده است ؛ همچنین فناوری اطلاعات تمام محدودیت های جغرافیایی را از بین می برد و دامنه ارتباطات را در حد کل جهان گسترش می دهد.

دانستنی ‌های املاک

انواع سبک معماری ایرانی

سبک‌ معماری، معماری را از لحاظ استفاده از فرم‌ها، تکنیک‌ها، مواد دوره زمانی، منطقه و سایر مواردتأثیرگذار دسته‌بندی می‌کند. در واقع سبک معماری نوعی جنبش زمانه است. گاه این جنبش ها با هم تداخل زمانی دارند،گاهی همپوشانی زمانی و گاهی کاملا جدا و منحصر به فرد هستند.

مشارکت در ساخت

قرارداد مشارکت در ساخت، یک قرارداد و سند رسمی است که بین چند نفر مالک و چند نفر اجرا کننده یا سازنده برای احداث ساختمان با کیفیت و مشخصات معینی که مشخص می شود تنظیم می گردد.

مبایعه نامه

مبایعه نامه قراردادی است که بر اساس آن ، در ازای پرداخت مبلغ مشخصی یک مال که ممکن است ماشین یا ملک و یا زمین باشد به فرد دیگری فروخته می شود.

اجاره نامه

اجاره نامه قراردادی و سندی است که بین دو طرف حقیقی یا حقوقی که یکی صاحب ملک و دیگری اجاره کننده آن ملک می باشد تنظیم می گردد.

منطقه یک تهران

منطقه یک تهران از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شمال و شمال شرق تهران واقع شده است. این منطقه از تهران ، از سمت شمال به دامنه های جنوبی رشته کوه البرز، از غرب به درکه و از شرق به پارک جنگلی قوچک و از سمت جنوب به بزرگراه چمران منتهی می شود.

بیشتر ...